Все тесты по ортопедической стоматологии за 5 семестр

 
 

Все тесты по ортопедической стоматологии за 5 семестр

Итоговое - зачётноеорт.стом
5сем

Хвора О., 24 роки, скаржиться на відсутність 15 зуба, естетичний дефект. Об'єктивно: 14, 16 зуби - стійкі, інтактні, клінічні коронки високі, з добре вираженими екваторами з нормальним ортогнатичним перекриттям, на рентгенограмі патологічні зміни в періапікальних тканинах відсутні. Яку конструкцію зубного протезу, на Ваш погляд, потрібно запропонувати хворій?
Адгезивний мостоподібний протез
Металокерамічний мостоподібний протез
Металопластмасовий мостоподібний протез
Пластмасовий мостоподібний протез
Консольний протез

Хворий А., 47 років, скаржиться на часте випадання пломби з верхнього переднього зуба, естетичний дефект. Об'єктивно: у 21 зубі порожнина IV класу за Блеком. Ріжучий край широкий. На рентгенограмі зміни в періапікальних тканинах відсутні. Виберіть найбільш доцільний, на Ваш погляд вид лікування для даного хворого.
Вкладка керамічна.
Коронка металокерамічна.
Вінір.
Коронка пластмасова.
Коронка за Бєлкіним.

До лікаря-ортопеда на прийом звернулась хвора О., 30 років. З скаргами на відсутність 24, 25 зубів та естетичний дефект. Об'єктивно: клінічні коронки 23, 26 зубів оптимальної висоти, стійкі, зміни в періапікальних тканинах на рентгенограмі відсутні. Лікарем було прийнято рішення щодо виготовити металокерамічний мостоподібний протез з опорами на 23, 26 зуби. Які відбитки повинен отримати лікар у даної хворої?
Двошаровий робочий відбиток з верхньої щелепи, анатомічний допоміжний відбиток з нижньої щелепи.
Анатомічний робочий та допоміжний відбиток з обох щелеп.
Робочі відбитки з верхньої та нижньої щелепи.
Повний робочий відбиток з верхньої щелепи, частковий відбиток з нижньої щелепи.
Часткові відбитки з обох щелеп.

Хворий, 40 років, скаргами на відсутність двох зубів на нижній щелепі справа. Об'єктивно: 32, 33, 36, 37 зуби інтактні, стійкі. Слизова оболонка ясен гіперемована, набрякла, глибина ясенної щілини 33, 36 - 0,5-1,0 мм, ширина щілини до 0,4 мм. Прикус ортогнатичний. Після лікування слизової оболонки рекомендовано незнімний мостоподібний металокерамічний протез з опорою на 33, 36. препарування опорних зубів буде виконуватись з уступом. На якому рівні повинен знаходитись уступ по відношенню до краю ясен?
На рівні ясен
На 0,2-0,3 мм нижче ясен.
На 1,0-1,5 мм нижче ясен.
На 0,5-1,0 мм нижче ясен
На 0,2-0,5 мм вище ясен.

Хворий, 20 років, скаржиться на відсутність зуба на верхній щелепі справа, естетичний дефект. Об'єктивно: відсутність 12, сусідні зуби інтактні, стійкі, з добре вираженою анатомічною формою, високою коронковою частиною. Прикус прямий. Під час опитування з'ясовано, що у хворого вроджена вада серця. Якій конструкції протезу потрібно надати перевагу в даному випадку?
Адгезивний мостоподібний протез.
Пластмасовий мостоподібний протез.
Металокерамічній мостоподібний протез з опорою на 14, 13.
Металопластамовий мостоподібний протез.
Штамповано-паяний мостоподібний протез.

Хора А., скаржиться на зміну кольору і форми штучних зубів у фронтальній ділянці нижньої щелепи. Об'єктивно: пластмасове обличкування суцільнолитого металопластмасового мостоподібного протезу змінене в кольорі, на опорних 33, 43 штучних коронках просвічує метал. Опорні зуби стійкі, перкусія неболюча. На верхній щелепі мостоподібний металокерамічний протез з опорою на 13, 23. Прикус ортогнатичний. Протезами користується 7,5 років, мостоподібний металокерамічний протез на нижній щелепі. В чому полягає перевага металокерамічних протезів у порівнянні з металопластмасовими?
Нижче стирання, більше кольоростійкість.
Більше стирання, більше кольоростійкість.
Більше стирання, нижче кольоростійкість.
Нижче стирання, нижче кольоростійкість.
Більша естетика, нижче міцність.

На клінічному етапі "примірка суцільнолитого каркасу мостоподібного протезу" лікар-ортопед виявив дефекти литва в металевому каркасі, у вигляді пористості та недоливу металу в найбільш потовщеній частині коронок і фасеток. Каркас відливався із сплаву КХС, литники використовувались з воску "Восколіт-2". З'ясовано, що зубний технік невірно підібрав діаметр литників та живлювачів. Який діаметр литників потрібно використовувати для якісного відливання металевого каркасу?
2,0-2,5 мм.
1,0-1,5 мм.
1,5-2,0 мм.
2,5-3,0 мм.
3,0-3,5 мм

На клінічному етапі "примірка суцільнолитого каркасу мостоподібного протезу" лікар-ортопед виявив дефекти литва в металевому каркасі, у вигляді пористості та недоливу металу в найбільш потовщеній частині коронок і фасеток. Каркас відливався із сплаву КХС, литники використовувались з воску "Восколіт-2". З'ясовано, що зубний технік невірно підібрав діаметр литників та живлювачів. Який діаметр живлювачів потрібно використовувати для якісного відливання металевого каркасу?
2,0-2,5 мм.
1,0-1,5 мм.
1,5-2,0 мм.
2,5-3,0 мм.
3,0-3,5 мм

Пацієнт Ю., 30 років, шахтар, скаржиться на естетичний дефект передніх зубів, відчуття оніміння та оскомини при прийманні холодної, солодкої та кислої їжі, що з'явилися близько 1 року тому назад. Об'єктивно: обличчя пропорційне, коронки 12, 11, 21, 22 стерті на 1/3 висоти, в 31, 32, 33, 41, 42, 43 зубах стертий ріжучий край, площадки стирання гладкі. При зімкнутих зубних рядах між передніми зубами є щілина 3 мм, жувальні зуби обох щелеп в щільному контакті. Виберіть оптимальний метод лікування.
Металокерамічні коронки на 12, 11, 21, 22, 31. 32, 33, 41, 42, 43 зуби.
Реставрація 12, 11, 21, 22, 31, 32, 33, 41, 42, 43 зубів фотополімерним матеріалом.
Металокерамічні коронки на 12, 11, 21, 22 зуби.
Металопластмасові коронки на 31, 32, 33, 41, 42, 43 зуби.
Комбіновані коронки за Бєлкіним на 12, 11, 21, 22 зуби.

Пацієнтка М., 28 років, звернулась з скаргами на стирання коронки 35 зуба. З анамнезу: 1 рік тому була виготовлена металокерамічна коронка на 25 зуб. Відразу після фіксації штучної коронки на цемент пацієнтка відчувала передчасний контакт на 25 зубі. Об'єктивно: прикус ортогнатичний, відмічається щільний і рівномірний оклюзійний контакт верхнього та нижнього зубних рядів. На 25 зубі край штучної коронки нижче рівня ясен, крайове прилягання задовільне, жувальні горбки металокерамічної коронки великі, об'ємно змодельовані. На коронці 35 зуба відмічено стирання оклюзійної поверхні в межах емалі з невеликими заглибленнями в проекції горбків. Якої помилки припустилися при виготовленні конструкції?
Не пришліфовано оклюзій ну поверхню штучної коронки перед глазуруванні.
Не якісно зафіксовано коронку на цемент.
Виготовлено товстостінний каркас штучної коронки.
Не вірно обрано конструкцію.
Не проведено вивчення діагностичних моделей в паралелометрі.

Призовник 18 років обстежується у медичній комісії військомату. Об'єктивно: відсутні 36 та 46 зуби. Яка жувальна ефективність за Агаповим?
76%
74%
78%
80%
82%

Хворій 45 років для заміщення дефекту зубного ряду нижньої щелепи виготовляється мостоподібний протез з опорою на 37, 33. Що з нижче вказаного дозволить знизити жувальний тиск на опорні зуби?
Зменшення ширини штучних зубів
Збільшення ширини штучних зубів
Зменшення висоти горбків штучних зубів
Зменшення кількості штучних зубів
Збільшення кількості штучних зубів

Хвора 30 років скаржиться на відсутність зубів нижньої щелепи. Об'єктивно: дефект зубного ряду нижньої щелепи обмежений 33 та 37 зубами. 37 зуб має рухомість ІІ ступеня. Яке протипоказання до застосування незнімного мостоподібного протезу в даному випадку?
Рухомість 37
Величина дефекту зубного ряду
Топографія дефекту зубного ряду
Локалізація дефекту зубного ряду
Вік хворої

Хворому С., проводиться препаровка зубів під незнімний мостоподібний металокерамічний протез. Яка оптимальна конвергенція бічних поверхонь кукси опорного зуба?
4? - 8?.
0? - 3?.
10? - 12?.
Більше 13?.
15-20?

Пацієнт К., було заплановано виготовити куксову вкладку на 21 з наступним її покриттям естетичною конструкцією. Яке найбільш оптимальне співвідношення довжини коронкової частини зуба і кореня?
1 : 3.
1 : 2.
1 : 1.
2 : 1.
2 : 3

Пацієнт 28 років, скаржиться на естетичний дефект. Об'єктивно: коронки 12, 11 та 21, 22, 23 - зруйновані каріозним процесом більш ніж на 2/3 висоти коронки. Прикус ортогнатичний. На рентгенограмі: канали зубів запломбовані до верхівки, патологічних змін в периапікальних тканинах не виявлено. Запропонуйте найбільш раціональну конструкцію в даному випадку.
Виготовлення куксових вкладок та металокерамічних коронок.
Куксові вкладки, облицьовані пластмасою.
Відновлення коронкових частин за допомогою фотополімерних пломбувальних матеріалів.
Виготовлення комбінованих штампованих коронок за Бородюком.
Виготовлення іммедіат-протезу на штифтах.

Як змінюється з часом електрозбудливість пульпи зубів, що не мають антагоністів?
Знижується.
Збільшується.
Спочатку збільшується, потім нормалізується.
Спочатку знижується, потім нормалізується
Не змінюється.

Пацієнту Н., 32 років, після видалення 36 зуба рекомендовано проведення раціонального протезування. Які можливі варіанти зміщення зубів (по перебігу певного проміжку часу) при відмові від протезування, за умов збереження бокових зубів та антагоністів у зубів, що обмежують дефект?
Нахил 37 зуба передньощічним горбиком в бік дефекту.
Нахил 35 зуба в бік дефекту.
Поворот 37 зуба навколо осі.
Нахил 37, 35 зубів в бік дефекту.
Нахил не буде спостерігатися ні в одного з зубів, що обмежують дефект.

До лікаря ортопеда - стоматолога звернулася хвора С., 25 р., зі скаргами на часткову втрату зубів, естетичний дискомфорт. Працює в драмтеатрі. 16,15 та 45,46 зуби видалені 2 роки тому внаслідок ускладнень каріозного процесу. Об"єктивно: 17,14 та 44,47 нахилені в сторону дефекту, 26 на 1/3 частину коронки опустився в сторону дефекту, 35, 34 на ? коронки відхилися в сторону дефекту, над 26- нориця. Запропонуйте хворій найсучасніші види протезів.
Незнімні метало-керамічні мостовидні протези.
Штамповано-паяні мостовидні протези.
Пластмасові мостовидні протези.
Часткові знімні пластинкові протези.
Бюгельні протези.

Хворий Н., 47 років. Звернувся до клініки з скаргою на зміну кольору 11, 21 зубів. Об'єктивно: 11, 21 зуби змінені в кольорі, канали пломбовано до верхівки. Було прийняте рішення про виготовлення металокерамічних коронок на 11, 21 зуби. Під яким оптимальним кутом слід проводити препаровку апроксимальних поверхонь опорних зубів?
Під кутом 5-8 градусів
Під кутом 15-20 градусів
Під кутом 10-15 градусів
Під кутом 20-25 градусів
Під кутом 30-35 градусів

Хворий К., 53 років звернувся до клініки зі скаргами на відсутність 12, 11, 21, 22 зубів. Після обстеження було прийняте рішення виготовити металокерамічний мостовидний протез з опорою на 13, 23 зуби. Під час препаровки на опірних зубах слід створити уступ. В яких межах може коливатись ширина пришийкового уступа?
Ширина уступа в межах 0,5 - 1,0 мм
Ширина уступа в межах 0,1 - 0,2 мм
Ширина уступа в межах 2,0 - 2,5 мм
Ширина уступа в межах 2,5 - 3,0 мм
Ширина уступа в межах 3,0 - 3,2 мм

Хворий Д. звернувся до клініки зі скаргами на косметичний дефект коронкової частини 23 зуба. Об'єктивно: коронкова частина 23 зуба зруйнована (ІРОПЗ - 0,8), корінь стійкий, канал пломбовано до верхівки. Після обстеження було прийняте рішення про відновлення зруйнованого зуба литою коронково-кореневою штучною куксою. На яку оптимальну глибину слід розширити канал 23 зуба?
На глибину 2/3 канала зуба
На глибину 1/2 канала зуба
На глибину 1/3 канала зуба
На глибину 1/4 канала зуба
На всю глибину канала зуба

При виготовленні суцільно-литих металопластмасових люстовидних протезів надійна фіксація пластмасового облицювання, ("Сінма-М") до каркасу досягається за рахунок використання:
Ретенційних кульок
Лаку "Коналор"
Лаку "ЕДА"
Обробки в піскоструменевому апараті
Якісної поліровки каркасу

Хвора С., 52 років, викладач географії, звернулась в клініку зі скаргами на кровотечу з ясен, рухомість нижніх фронтальних зубів, а також відсутність 41 зуба. Об'єктивно: рухомість 43, 42, 31, 32, 33 зубів I-II степені. Який вид шинування і раціонального протезування слід застосувати в цьому випадку?
Виготовити шинуючий металокерамічний мостовидний протез з фіксацією на 44, 43, 42, 31, 32, 33, 34 зуби
Виготовити частковий знімний пластиночний протез
Виготовити мостовидний протез на штампованих металевих коронках на 42, 31 зуби
Виготовити пластмасовий мостовидний протез з опорою на 42, 31 зуби
Виготовити мостовидний протез із порцеляни з опорою на 42, 31 зуби

Хворий З., 45 років, звернувся зі скаргами на часте випадіння пломби із 35 зуба. Об'єктивно: в 35 зубі велика каріозна порожнина, яка займає 2/3 коронки зуба. Канали 35 зуба пломбовано. Який вид лікування слід запропонувати хворому?
Пломбування каріозної порожнини з наступним виготовленням штампованої суцільнометалічної коронки
Повторне пломбування 35 зуба
Виготовлення вкладки на 35 зуб
Виготовлення штифтового зуба
Виготовлення пластмасової коронки на 35 зуб

Хворій С., 32 років, виготовляють металокерамічні коронки на 12, 11, 21, 22 зуби. Після примірки металевого каркасу в порожнині рота стоматолог-ортопед повинен визначити колір порцелянового покриття. При якому освітленні лікарю доцільніше проводити вибір кольору?
При розсіяному денному світлі в першій половині дня
При штучному освітленні в кабінеті
При світлі стоматологічної лампи
При вирішенні цього питання повністю покластися на думку зубного техніка
В цьому питанні слід повністю покластись на думку пацієнта

Хворому С., 38 років, показано виготовлення металокерамічної коронки на 21 зуб. Який найбільш безпечний вид анестезії слід використати для безболісної препаровки?
Інфільтраційну інтралігаментарну анестезію
Аплікаційну анестезію
Провідникову (туберальну)
Провідникову інфраорбітальну
Провідникову різцеву

Пацієнт К., 16 років, скаржиться на руйнування коронки 22 зуба внаслідок сильного удару . Об'єктивно: повний травматичний злам коронкової частини 22 зуба, рухомість кореня 22 зуба ІІІ ступеня. Яка тактика лікаря-стоматолога?
Екстракція 22 зуба і виготовлення мостоподібного протеза
Реставрація 22 зуба фотополімерним композитним матеріалом світлового твердіння
Виготовлення штифтового зуба (по Річмонду)
Виготовлення кільцевої шини
Виготовлення часткового знімного пластинкового протеза

Пацієнт Р., 23 р., звернувся до стоматолога з приводу естетичного дефекту металокерамічних коронок 11, 12 зубів, кровоточивості ясен і неприємного запаху з рота. При зондуванні - незадовільне крайове прилягання коронок на опорних зубах. Яка тактика лікаря-стоматолога?
Зняти старі та виготовити нові металокерамічні коронки
Провести гінгівтомію ясен 11,12 зубів
Провести полоскання 3% розчином перманганату калію
Провести гінгівектомію ясен 11,12 зубів
Провести полоскання відваром ромашки

Пацієнтка Х., 22 р., звернулась до стоматолога зі скаргами на естетичний дефект 13 і 23 зубів. Плановано виготовити металокерамічні коронки на 13 і 23 зуби. Який відбитковий матеріал необхідно застосувати при виготовленні цих коронок?
Силіконовий
Твердіючий
Альгінатний
Цинкоксиевгенольний
Віск

У пацієнта К. відсутні 18, 17, 16, 15, 21, 22 зуби. Зуби втратив внаслідок ускладнень карієсу. Зубний ряд нижньої щелепи інтактний. Поставте діагноз.
Дефект зубного ряду верхньої щелепи ІІ клас І підклас за Кеннеді
Дефект зубного ряду верхньої щелепи І клас І підклас за Кеннеді
Дефект зубного ряду верхньої щелепи ІV клас за Кеннеді
Дефект зубного ряду верхньої щелепи ІІІ клас І підклас за Кеннеді
Дефект зубного ряду верхньої щелепи І і ІV клас за Кеннеді

Хворий Н., 40 років скаржиться на чутливість від термічних і хімічних подразників в зубах верхньої та нижньої щелеп. Об'єктивно: коронки зубів стерті до 1/ 2 висоти, стійкі; знижений прикус. З анамнезу - страждає бруксизмом. Яке найбільш доцільне лікування?
Суцільнолиті мостоподібні протези
Медикаментозне і фізіотерапевтичне лікування
Протезування пластмасовими коронками
Медикаментозне лікування і протезування штампованими коронками
Депульпування всіх зубів і протезування штифтовими конструкціями

Хвора Р., 45 років. 12, 11, 21, 22 зуби втратила внаслідок травми. Планується виготовити металокерамічний мостоподібний протез. Опорні зуби інтактні. Яку форму проміжної частини Ви запропонуєте?
Дотичну
Висячу при низьких клінічних коронках
Сідловидну суцільнометалеву
Висячу з облицюванням губної поверхні
Сідловидну з облицюванням видимих поверхонь

Хворому К., 48 років, показано виготовлення коренево коронкової куксової вкладки на 23 зуб, який пломбовано до верхівки. При формуванні каналу під куксу з'явилася різка біль і виділення крові. Що є причиною цього явища?
Перфорація стінки кореня 23 зуба зумовлена неправильним вибором напрямку ріжучого інструменту
Наявність живої пульпи в каналі зуба
Наявність в каналі зуба твердого цементу
Неправильне положення пацієнта
Неправильне положення лікаря

Хворому Н., 38 років, виготовлено 2 штамповані суцільнометалічні коронки на 47, 46 зуби. Під час примірки коронок виявлено підняття висоти прикусу на 0,4-0,5 мм. Жувальна поверхня на гіпсових штампах не модельована. Що треба зробити для виправлення цього недоліку?
Провести додаткову препаровку жувальної поверхні опорних зубів і посадити коронки глибше
Провести повторну штамповку металевих коронок
Провести додаткову шліфовку жувальної поверхні штучних коронок
Провести механічну обробку штучних коронок на пуансоні зуботехнічної наковальні
Переробити штучні коронки з самого початку

Хворому з частковою адентією нижньої щелепи стоматолог знімає відтиск "Стомальгіном". Після виведення відтиску з ротової порожнини лікар залишив його на столику на кілька годин. Яке фізичне явище відбулося з відтискною масою за даний проміжок часу?
Синерезис
Полімеризація
Когезія
Адгезія
Сублімація

Хвора 40 років звернулась із скаргою на появу естетичного дефекту у пришийковій ділянці на 23 зубі. Об'єктивно: наявність клиновидного дефекту на 23 зубі.У порожнині рота 10 років тому була встановлена штампована незнімна конструкція з опорою на 32 та 34 зуб,на оклюзійній поверхні якої невідмодельовані жувальні горби. При перевірці оклюзійних контактів виявлено ділянку гіпернавантаження на 23 зубі. Наші наступні дії?
Пропонуємо пацієнту заміну мостовидного протезу з наступним пломбуванням 23 зуба
Пришліфовуємо оклюзійні контакти
Пломбуємо пришийкову ділянку 23 зуба
Проводимо ремінералізаційну терапію
Пропонуємо пацієнту замінити зубну щітку на менш тверду

Хворий 36 років звернувся зі скаргами на косметичний дефект стирання зубів. Об'єктивно: прикус прямий. Відсутні 18,15,14, 25,26,28. 16,13,12,11,21,22,23, 24-27 стерті на 1/3 довжини ко- ронки. Всі зуби стійкі. Планується виготовлення металокерамічного мостоподібного протезу з металевими жувальними поверхнями на16, 24, 27. На яку товщинину необхідно зішліфувати ріжучі поверхні опірних зубів?
Не зішліфовується
0,8-1,0 мм
1,0-1,5 мм
1,5-2,0 мм
2,0-2,5 мм

Хворий К. 50 років скаржиться на порушення пережовування їжі, косметичний дефект, біль від термічних та хімічних подразників, клацання Правому СНЩС.Об"єктивно: прикус прямий. Відсутні премоляри та перші моляри на верхній та на нижній щелепах.Решта зубів на верхній та нижній стерті на половину довжини коронки. Міжальвеолярна висота знижена до 10 мм. Всі зуби стійкі. Яке ортопедичне лікування доцільне в данному випадку?
Виготовлення суцільнолитих мостоподібних протезів. Після відновлення оклюзійної висоти тимчасовими Лікувально-діагностичними протезами.
Виготовлення суцільнолитих мостовидних протезів з одночасним підвищенням висоти прикусу
Виготовлення безпаячних мостовидних протезів
Виготовлення бюгельних протезів
Виготовлення часткових знімних протезів з металевим базисом

Хворий 52 років скаржиться на стирання зубів, естетичний дефект, підвищену чутливість на Температурні подразники. Об'єктивно: всі зуби стерті на 1/3 довжини коронки, міжальвеолярна висота знижена на 5-6мм. Всі зуби стійкі. Якими конструкціями доцільно відновити висоту прикусу?
Суцільнолитими коронками
Трьохчетверними коронками
Пластмасовими коронками
Штамповано-паяними коронками
Півкоронками

Пацієнт Д. Звернувся через місяць після цементування металокерамичної коронки на 23 зуб зі каргами на її розцементування. При обстеженні кукса зуба достат- Ньої висоти, стінки кукси конвергують до вертикаль- ної осі зуба під кутом приблизно 30 град. Під яким кутом треба було створити конвергенцію стінок кукси зуба по відношенню до осі зуба?
До 8 град.
12-15 град.
15-18 град.
22-25 град.
10-12 град.

Пацієнту К. 35 років проводять завдання препару- вання 12,11,21,22, під постійні пластмасові коронки. На якому рівні по відношенню до краю ясен необхідно розташувати уступ?
На рівні краю ясен
Вище краю ясен на 1,5мм
Вище краю ясен на 1мм
Нижче краю ясен на 0,5мм
Нижче краю ясен на 1 мм

Пацієнт П. Звернувся з потребою протезування 24, 25 зубів металокерамічними коронками. Зуби вітальні. Прикус ортогнатичний. Які зони найбільш небезпе- чні при препаруванні цих зубів під суцільнолиті коронки?
Оральний скат щічного бугра поблизу фісури зуба, апроксимальні стінки на рівні шийки
Вестибулярні скати бугрів
Оральна і піднебінна поверхня на рівні шийки
Верхівки бугрів
На оральній та вестибулярній поверхні на рівні екватора

Якщо коронки в суцільнолитих мостовидних проте-зах на опірних зубах добре припасовані, то фік- Суючий матеріал заповнює щільовидний простір між куксою зуба та внутрішньою частиною коронки на:
20 - 50 мкм
5 - 10 мкм
80 - 100 мкм
50 - 60 мкм
90 і більше мкм

Пацієнту 24 роки виготовляється порцелянова коронка на 11 зуб. Після виготовлення платинового Ковпачка наноситься порцелянова маса. Який етап є кінцевим в лабораторному виготовленні порцелянової Коронки?
Глазурування
Нанесення емалевого шару
Нанесення дентинного шару
Підкрашення шийки коронки
Нанесення прозорого шару на ріжучий край

Пацієнту Б. 52 роки показано виготовлення порцелянової коронки на 11 зуб. Для цього Необхідно спочатку виготовити ковпачок з фольги. Яку форму використовують для виготовлення ковпачка?
Платинову
Мідну
Срібну
Алюмінієву
Стальну

Пацієнту В. 33 роки показано виготовлення порце-лянової коронки на 21 зуб. Для цього необхідно спочатку виготовити ковпачок з платинової фольги. Якої товщини платиновий ковпачок необхідно використати ?
0,025 мм
1 мм
0,5 мм
0,8 мм
0,15 мм

Пацієнту Д. 22 роки виготовляється порцелянова коронка на 21 зуб. Для цього спочатку виготовили ковпачок з платинової фольги. Якої товщини наноситься опаковий шар?
0,5 - 0,6 мм
1,0 - 1.1 мм
0,1 - 0,2 мм
0,2 - 0,3 мм
0,8 - 0,9 мм

Пацієнту А. 41 рік показано виготовлення порцеля-нової коронки на 21 зуб. Для цього спочатку вигото- вили ковпачок з платинової фольги. Який перший шар порцелянової маси наноситься на ковпачок?
Опаковий
Дентінний
Емалевий
Екваторний
Глазуровий

При обстеженні порожнини рота виявлено: -дефект коронкової частини 44 зуба на рівні ясен, корінь запломбован до верхівки; - 45 зуб інтактний; Яку конструкцію протеза необхідно виготовити у цьому випадку?
Виготовити суцільнолиту вкладку кореня
Виготовити штифтовий зуб за Ричмандом
Виготовити штифтовий зуб по Ільїної-Маркосян
Видалити корінь зуба
Виготовити штифтовий зуб по Ахметову

Після травми у пацієнта 30 років відсутні 12, 11, 21, 22 зуби. Прикус ортогнатичний, 13 та 23 зуби депульповані, змінені кольорі. Які конструкційні елементи мостовидного протезу необхідно вигото- Вити пацієнтові, з високими естетичними вимогами?
Суцільнолиті комбіновані коронки
Штамповані металеві
Штамповані комбіновані коронки
3/4 коронки
Фарфорові коронки

Пацієнт 57 років скаржиться на рухливість метало-керамічного мостовидного протезу з опорою на 33, 37 зуби. Користується протезом 9 місяців. Об'єктивно: На рентгенограмі відмічається атрофія альвеолярного паростка в ділянці 3 зуба на 2/3 і 7 на 1/2 довжини кореня, патологічні кармани, гінгівіт. Яка причина викликала патологічну рухливість опорних зубів?
Функціональне перевантаження опорних зубів
Травмування кругової зв'язки краями коронок
Депульпування опорних зубів
Масивне зішліфування твердих тканин
Моделювання гірлянди в пришийковій ділянці

В клініку ортопедичної стоматології звернулась пацієнтка зі скаргами на гостру біль в 26 зубі, який посилюється ввечорі та вночі. Об'єктивно: консоль-ний металокерамічний мостовидний протез із опорою на 26 зуб та консолю 25 зуба. Зуб живий, обробка Здійснювалась під провідниковою анестезією. Протез виготовлений із дотриманням усіх вимог. Які помилки лікаря могли призвести до такого ускладнення?
Безперервне препарування зуба без охолодження, відсутність провізорних коронок
Обробка зуба у вигляді відтя того конуса
Формування кругового уступу в ділянці шийки зуба
Відсутність медіальної опори у мостовиидному протезі
Цементування мостовидного протезу на фосфат-цементі

Пацієнтка К. звернуалась зі скаргами на відлом щічного бугра металокерамічної коронки 25 зуба, який створював незручності з моменту фіксації при трансверзальних рухах нижньої щелепи. Об'єктивно: протез фіксований на 25, 27 зубах. На місці відлома-ного щічного бугра видно метал каркасу темно-зеле-ного кольору. Товщина керамічної обліцовки в ді-лянці відлому приблизно 2 мм. Що стало причиною злому?
Невідкоректовані оклюзійні взаємовідносини між протезом та зубами антагоністами на етапі перевірки конструкції
Помилка на етапі нанесення опакового шару керамічної маси
Товщина керамічної обліцовки
Відсутність вестибулярнорго уступу
Обличкування жувальної поверхні фарфоровою масою

Хворий К., 33 роки, був травмований у лицеву ділянку внаслідок чого виник відлом медіального вугла 11 зуба. Прикус ортогнатичний. Проведене терапевтичне лікування - відновлена частково форма зуба, канал зуба запломбований до верхівки кореня. Колір зуба змінився. Запропоноване лікування. Яку конструкцію протеза раціонально використати в даній клінічний ситуації ?
Металокерамічна коронка.
Металокерамічна вкладка з штифтами.
Комбінована коронка з штифтом за Ахмедовим.
Пластмасова коронка.
Комбінована коронка за Бєлкіним.

Хворий Р.(35 років) звернувся в клініку ортопедичної стоматологгії зі скаргами на біль у зубі при накушуванні. З анамнезу було встановлено, що тиждень тому йому була виготовлена штифтова конструкція на 25 зубі. Об'єктивно: асиметрія половини обличчя внаслідок припухлості м'яких тканин зліва. Коронка 25 зуба відновлена штучним пластмасовим зубом з анкерним штифтом. Перкусія різко болісна. Яка причина цього ускладнення:
Перфорація стінки кореня.
Короткий корінь.
Важкопрохідний канал.
Скривлений корінь.
Наявність дентиклів.

Жінка 27 років скаржиться на ускладнене вживання їжі внаслідок відсутності 44, 45, 46. Об'єктивно: 43, 47 стійні, інтактні.. 14, 15 - у стані інфраоклюзії на 2/3 висоти коронок. Відмічається зменшення відстані між оклюзійною поверхнею 14, 15 і альвеолярним гребнем відсутніх зубів нижньої щелепи. Який діагноз найбільш вірогідний у даному випадку ?
Дефект зубного ряду нижньої щелепи 3 клас за Кенеді, ускладнений феноменом Попова-Годона.
Часткова вторинна адентія. Знижений прикус.
Дефект зубного ряду нижньої щелепи 3 класа за Кенеді.
Часткова вторинна адентія, ускладнена травматичним синдромом.
Генералізована та патологічна стертість зубів верхньої щелепи.

При препаруванні 23 зуба під металокерамічну коронку відбулося відкриття порожнини зуба в ділянці піднебінної поверхні. Яка товщина безпечної зони в цій ділянці ?
1,2 мм
0,8 мм
1,4 мм
1,6 мм
1,8 мм

Хворий С. (28 років) звернувся в клініку ортопедичної стоматології зі скаргами на рухомість коронки зуба на нижній щелепі зліва. З анамнезу виявлено, що місяць тому зруйнована коронка 34 зуба була відновлена за допомогою штифтової конструкції. Об'єктивно: половини обличчя симетричні, прикус ортогнатичний. Коронка 34 зуба рухома у вестибуло-оральному та мезіо-дистальному напрямках. Перкусія безболісна. Яка причина цього ускладнення:
Розцементування штифта.
Викривлений корінь.
Розсмоктування кісткової тканини лунки.
Наявність тонких стінок кореня.
Порушення трофіки опорних тканин кореня.

Після року користуванні вкладкою типу inlay в 36 зубі хворий звернувся зі скаргами на відлом щічної стунки зуба. При обстеженні визначається дефект твердих тканин 36 зуба. Вкладка з металу щільно фіксована в порожнині 1 класу за Блеком. ІРОПЗ=0,7. Яка причина відколу ?
Невірно вибрана ортопедична конструкція.
Вертикальний розмір вкладки дорівнює її ширині.
Криницеподібна форма вкладки.
Відсутній фальц.
Невірно вибраний конструційний матеріал..

Хворий А. 23 років скаржиться на кровотичивість ясен у фронтальній ділянці верхньої щелепи, яка з'явилася після накладання фарфорової коронки. Об'єктивно: 21 зуб під металокерамічною коронкою ,ясна локально гіперемовані, набряклі, при пальпації спостерігається кровоточивість, больове відчуття.. Коронка значно заходить в пародонтальну кишеню. Яка причина цього ускладнення ?
Край коронки заходить в пародонтальну кишеню більше 0,1 мм.
Травматичне пошкодження під час препарування.
Алергічний стоматит.
Відсутній уступ на відпрепарованому зубі.
Край коронки заходить менше 0,1 мм в пародонтальну кишеню.

Дівчина, 17 років, студентка скаржиться на косметичний дефект в зв'язку зі зміною кольору зуба у фронтальній ділянці верхньої щелепи. Із анамнеза: травма 0,5 року тому. Об'єктивно:11 змінений в кольорі, стійкий, перкусія безболісна. На медіально-апроксимальній поверхні 11 пломба із цемента, яка не відновлює медіальний кут. Яку коронку із естетичних міркувань, слід виготовити хворій?
Металокерамічну
Фарфорову безфальговим методом
Пластмасову із термодента
Фотополімерну
Комбіновану за методикою Куріленко

Хворий В. звернувся зі скаргами на неприємний запаз із рота, біль в бічній ділянці нижньої щелепи зліва. Об'єктивно: на нижній щелепі є паяний мостоподібний протез з опорою на 35, 37 зуби. Тіло мостоподібного протезу щільно контактує зі слизовою оболонкою. Слизова оболонка в цій ділянці гіперемована, набрякла. Яка причина травми ?
Неправильно проведена корекція проміжної частини.
Промивна форма мостоподібного протезу.
Довгий край коронки.
Короткий край коронки.
Відсутність екватора.

Хвора Н., 30 років звернулась зі скаргами на естетичний дефект, порушення мови. Об'єктивно: коронка 11 повністю зруйнована. В анамнезі травма 11. Яка конструкція найбільш раціональна в даному випадку?
Куксова коронка.
Штифтовий зуб за Ахмедовим.
Штифтовий зуб Ільїної-Маркосян.
Пластмасова коронка.
Металокерамічна коронка.

Хвора Н.26 років звернулася зі скаргами на біль у зубі на верхній щелепі, естетичний дефект. З анамнеза: два дні тому була травма зуба. Об'єктивно: у 21 відсутня 2/3 зуба. Вертикальна перкусія болісна, зонтування різко болісне. Слизова оболонка у ділянці 21 гіперемована. Якою повинна бути перша дія лікаря?
Проведення рентгендіагностики.
Депульпування зуба.
Видалення зуба.
Знеболення.
Проведення ЕОД.

Больной А., 42года, явился в клинику ортопедической стоматологии спустя 1месяц после протезирования штамповано-паяными мостовидными протезами с жалобами на металлический вкус во рту, чувство кислоты, извращение вкуса, сухость, головные боли. Заболеваний ЖКТ - нет. Изменений в крови - нет. Какой диагноз у данного больного?
Гальваноз;
Гальванизм;
Токсический стоматит;
Аллергический стоматит;
Глоссалгия

Больному А., 48 лет, планируют изготовление несъемного мостовидного протеза на в/ч, с опорой на 15 и 18 зубы. Объективно: 18 зуб наклонен дистально /дивергирует/. При препаровке опорных зубов какую поверхность 18 зуба необходимо значительно сошлифовать?
Дистальную;
Щечную;
Медиальную;
Небную;
Жевательную.

Больному Д, 53 года, изготавливают ЧСПП на н/ч. Присутствуют 31. 41 зубы. Где должна проходить граница ЧСПП в данном случае в области беззубых альвеолярных частей?
По переходной складке;
Выше переходной складки на 0.5мм;
Выше переходной складки на 1мм;
Ниже переходной складки на 0.5мм;
Ниже переходной складки на 1мм.

Больной Н., 34 года, после фиксации мостовидного протеза на опорных 46-48 зубах не смог сомкнуть зубы. Рот открыт, челюсть смещена вперед, жевательные мышцы напряжены, отмечается боль в ушах. Поставьте диагноз.
Вывих суставных головок;
Подвывих левой суставной головки;
Подвывих обеих суставных головок;
Подвывих правой суставной головки;
Прикус завышен на мостовидном протезе.

Больной А., 49 лет, обратился, в клинику ортопедической стоматологии с целью протезирования. Объективно: присутствуют 13, 25, 28 и все зубы на н/ч. Определите дефект зубного ряда по Бетельману в зависимости от наличия зубов-антогонистов:
1 класс II подкласс;
1 класс I подкласс;
II класс I подкласс;
II класс II подкласс;
III класс.

Больному А., 36 лет, изготавливают несъемный мостовидный протез. Врач проводит припасовку промежуточной части. Каким должно быть соотношение промежуточной части к слизистой оболочке /С.О./
Отстоять от С.О. на 1,5 - 2 мм;
Касаться слизистой оболочки с давлением;
Отвечать форме С.О.;
Касаться С.О. без давления;
Все верно.

Хворий 29 рокiв, звернувся зi скаргами на порушення 21зуба, естетичний недолiк. Об'єктивно: на медiальнiй поверхнi 21 зуба карiозна порожнина, рiжучий край частково порушений. До якого класу за класифiкацiєю Блека вiдноситься дана порожнина?
IV клас
I клас
II клас
III клас
V клас

Хворий 45 рокiв звернувся з приводу протезування зубiв. Об'єктивно: коронка 26 зуба частково зруйнована. IПОПЗ складає 0,9. Який iз зазначених зубних протезiв доцiльно застосувати?
Штифтова конструкцiя
Пластмасова коронка
Металопластмасова коронка
Металокерамiчна коронка
Штампована коронка

Хворiй 19 рокiв виготовляється пластикова коронка на 22 зуб. Отриманi робочий та допомiжний вiдбитки. Який технологiчний процес має бути наступним?
Виготовлення моделi
Моделювання коронки iз воску
Гiпсовка моделi в кювєту
Замiна воску на пластмасу
Обробка, полiрування коронки

Хворiй 22 рокiв планується виготовлення пластмасової коронки на 24 зуб. На яку товщину необхiдно зiшлiфувати жувальну поверхню даного зуба?
1,5 - 2,0 мм
0,25 - 0,3 мм
0,5 - 1,0 мм
2,5 - 3,0 мм
3,0 - 3,5 мм

Хворiй 21 року виготовляється фарфорова коронка на 23 зуб. Отриманi робочий та допомiжний вiдбитки. Який технологiчний процес має бути наступним?
Виготовлення розбiрної моделi
Виготовлення пластикового ковпачка
Нанесення на ковпачок основного шару фарфорової маси
Нанесення дентинної та емалевої маси i обпiк.
Витягнення пластикової фольги iз коронки. Нанесення барвникiв, глазурування.

Хвора 25 рокiв звернулась зi скаргами на порушення коронки 23 зуба, естетичний недолiк. Об'єктивно: коронка 23 зуба зруйнована повнiстю. Пiд час подальшого обстеження виявленi вказанi нижче показники. Який iз них є протипоказанням до застосування штифтових конструкцiй зубних протезiв?
Довжина кореня зуба менша висоти коронки
Канал кореня запломбований до верхiвки
Товщина стiнок кореня складає 1,5 мм
Корiнь зуба стiйкий
Канал кореня зуба прямий

Хворiй 24 рокiв для вiдновлення коронки центрального рiзця верхньої щелепи виготовляється штифтовий зуб Рiчмонда. Виготовлений ковпачок. Який етап протезування має бути наступним?
Припасування ковпачка та штифта в каналi зуба
Спаювання штифта з ковпачком
Припасування ковпачка iз штифтом до кореня зуба
Виготовлення комбiнованої коронки
Фiксацiя зуба цементом

Хворiй 23 рокiв виготовлений металокерамiчний мостоподiбний протез для нижньої щелепи з пiдпорою на 34 37 зуби. Пiд час його перевiрки виявлений недолiк. Вкажiть який саме.
Наявнiсть щiльного прилягання промiжньої частини до слизової оболонки альвеолярної частини
Наявнiсть контактiв з антагонiстами
Вiдсутнiсть пiднутрiнь
Наявнiсть контактiв з рядом стоячими зубами
Сiдловидна форма промiжної частини

Хворiй 18 рокiв планується виготовлення металопластикової коронки на 24 зуб. Проводиться вибiр вiдбиткових матерiалiв для отримання подвiйного вiдбитка з верхньої щелепи. Яким матерiалом краще отримати попереднiй вiдбиток ?
Стенс
Дентофоль
Ортокор
Вiск
Протакрил

При виготовленнi мостоподiбних протезiв iз сплавiв золота та срiбно - паладiєвого сплаву в якостi припою використовується сплав золота 750-ї проби. Який компонент вводиться до цього сплаву для зниження температури плавлення?
Кадмiй
Мiдь
Срiбло
Платина
Цинк

Хворому 36 рокiв виготовляється повна металева штампована коронка на 27 зуб. На лабораторному етапi її виготовлення використовується легкоплавкий сплав № 1. Яка температура його плавлення?
98 С
97 С
96 С
95 С
94 С

Пациент пользуется искусственной коронкой из металлокерамики, фиксированной на внутрикостный цилиндрический имплантат из биотолерантного материала. Какой из перечисленных материалов применяется в данном случае?
Кобальто-хромовый сплав.
Титан.
Фарфор.
Сапфир.
Оксид алюминия (III).

Пациентке 35 лет по показаниям проводится препарирование 21 и 22 зубов под пластмассовые коронки. Зубы крупные, недепульпированны, изменены в цвете, дефекты коронок зубов замещены пломбами. Какой процесс в тканях зубов преобладает при выполнении данной манипуляции?
Сосудистая реакция.
Асептическое воспаление
Дистрофия пульпы.
Образование заместительного дентина.
Деструктивные изменения нервных структур.

Пациентка 35 лет жалуется на неоднократное выпадение металлической вкладки. Объективно: на дистальной и жевательной поверхностях 27 зуба имеется сформированная полость под вкладку. Дно полостей плоское, стенки слегка дивергирующие, полость на жевательной поверхности прямоугольной формы, придесневой край полости не имеет ступеньки. Третьего моляра нет. Укажите причину выпадения вкладки.
Неправильно сформирована полость.
Применение некачественного цемента.
Недостаточное высушивание полости при фиксации.
Высокий коэффициент усадки сплава.
Нарушение правил размешивания цемента.

Пациенту 40 лет изготовлен цельнолитой мостовидный протез с опорой на 44 и 47 зубы. Опорные элементы полукоронки - кольца. Проводится фиксация протеза. Какой из указанных материалов следует использовать для этой цели?
Стеклоиономерный цемент.
Цинкоксиэвгенольный цемент.
Цинк-сульфатный цемент.
Полимеркомпозитный материал.
Поликарбоксилатный цемент.

Пациентке 46 лет планируется изготовление вкладок из-за частого выпадения пломб. Объективно: на апроксимальных поверхностях 11 зуба с переходом на небную поверхность имеются кариозные полости средней глубины, зондирование безболезненное, перкуссия отрицательная. Коронка зуба высокая, стенки толстые. Прикус ортогнатический. Как целесообразней сформировать полости в данной ситуации с целью профилактики выпадения вкладок?
Соединить полости широкой бороздой проходящей по слепым ямкам.
Создать отдельные полости в виде треугольника.
Соединить полости узкой бороздой .
Создать дополнительные полости в виде ласточкиного хвоста.
Использовать ретенционные штифты.

Пациентка 30 лет жалуется на частое выпадение пломбы из зуба на нижней челюсти. Объективно: в 45 зубе на жевательной и дистально-апроксимальной поверхностях глубокая кариозная полость с остатками цементной пломбы. Зондирование безболезненное, перкуссия отрицательная. Планируется изготовление вкладки. С целью профилактики раскола зуба, в данной клинической ситуации, следует:
Перекрыть вкладкой всю жевательную поверхность.
Депульпировать зуб.
Внести в конструкцию вкладки микроштифты.
Перекрыть вкладкой скаты бугров.
Создать фальц в полости на жевательной поверхности.

Пациенту изготавливается мостовидный протез паяным способом с опорой на 17 и 13 зубы и частичный съемный пластиночный протез на нижнюю челюсть. Объективно: 46 и 45 зубы покрыты спаяными полными металлическими коронками, остальных зубов на нижней челюсти нет. После припасовки коронок, сняты полные анатомические слепки, отлиты модели. Какой следующий клинический этап?
Определение центральной окклюзии.
Проверка конструкции протеза.
Фиксация мостовидного протеза..
Проверка конструкции восковой репродукции съемного протеза.
Наложение съемного протеза.

Пациенту 36 лет, по показаниям, изготавливается металлическая коронка на 21 зуб. На клиническом этапе ''припасовка металлического каркаса на 21 зуб'' выявлено: коронка широкая в пришеечной области, а на модели коронка плотно прилегает к шейке зуба. О чем это свидетельствует?
О деформации слепка или модели.
О некачественном препарировании.
Нанесено много слоев компенсационного лака.
Отслоение воскового пришеечного ободка..
О гравировке шейки на модели..

Пациенту 35 лет изготавливается вкладка на 36 зуб прямым методом из КХС. Проведено препарирование полости с созданием фальца. Что следует делать врачу дальше в данное посещение?
Создать восковую модель вкладки.
Снимать слепки.
Закрыть полость дентином..
Припасовать кольцо для слепка.
Фиксировать вкладку.

Больной С., 42 лет обратился в клинику через неделю после фиксации паяных мостовидных протезов с жалобами на жжение языка, гиперсаливацию, головную боль, раздражительность, плохой сон. Ранеене протезировался. В анамнезе хронический гастрит. Объективно: в полости рта имеется мостовидные паяные протезы с опорой на 14 и 17, 23 и 26, 34 и 37. При осмотре выявляются окисные пленки в местах паек. Вопрос. Чем обусловлены жалобы больного?
Диффузия компонентов припоя в ротовую жидкость и развитие токсического стоматита
Перегрузка опорных зубов
Обострение хронического гастрита
Тиреотоксикоз
Обострение хронического пульпита опорного зуба

Больной Д., 40 лет обратился в клинику с жалобами на отсутствие зубов на в/ч справа, эстетический дефект, нарушение функции жевания. Объективно: отсутствуют 14,15. Зубы 13 и 16 устойчивы. Прикус фиксированный. Рекомендовано изготовление металлокерамического мостовидного протеза с опорой на13 и 16. Вопрос. Наиболее целесообразная тактика врача для профилактики анафилактического шока при препарировании твердых тканей зубов.
Проведение пробы на непереносимость анестетика
Применение общего обезболивания
Аппликационная анастезия твердых тканей зубов
Депульпирование опорных зубов
Препарирование без анестезии

Больной С., 35 лет обратился в клинику с жалобами на частое выпадение пломбы из зуба на в/ч спереди. Объективно: коронка 11 разрушена на 1/3. Диагноз: дефект твердых тканей 11 зуба 4 класса по Блеку. Рекомендовано ортопедическое лечение при помощи металлокерамической коронки на 11. Вопрос. Какую анестезию необходимо применить для препарирования твердых тканей зуба?
Инфильтрационную в области препарируемого зуба
Инфраорбитальную
Туберальную
Торусальную
Общее обезболивание

Б-ной П.,47 лет, жалуется на частичное отсутствие зубов на верхней челюсти. Из анамнеза выяснено, что зубы утрачены в результате травмы 3 месяца назад.11,12 отсутствуют.13,21,22 разрушены на 2/3, восстановлены пломбами. Прикус ортогнатический. Какую конструкцию протеза лучше предложить пациенту, учитывая то, что он работает лектором?
Металлокерамический мостовидный протез
Пластмассовый мостовидный протез.
Бюгельный протез с фиксацией на аттачменах.
Частичный съемный пластиночный протез на верхнюю челюсть
Металлический штампованный мостовидный протез с фасетками

Больной П, 56 лет , обратился в клинику с жалобами на отсутствие боковых зубов нижней челюсти с обеих сторон. Объективно: у больного отсутствуют 48,47,46,45, 35,36,37,38. Поставьте диагноз.
Дефект зубного ряда 1 класс по Кеннеди.
Дефект зубного ряда 4 класс по Кеннеди.
Дефект зубного ряда 2 класс по Кеннеди.
Дефект зубного ряда 3 класс по Кеннеди.
Дефект зубного ряда 2 класс по Бетельману.

В клинику ортопедической стоматологии обратилась женщина 30 лет с целью протезирования. После объективного обследования, учета возраста и места работы пациентки был выбран в качестве ортопедической конструкции адгезивный мостовидный протез. Какое показание к применению данного вида конструкции явилось ведущим в определении плана лечения?
Малые дефекты передних и боковых отделов зубных рядов у молодых пациентов (1-2 зуба).
Высокие клинические коронки опорных зубов.
I степень подвижности опорных зубов.
Средние и большие дефекты.
Учет резервных сил пародонта опорных зубов

Юноша, 19 лет, обратился в клинику ортопедической стоматологии с жалобами на отсутствие зуба на верхней челюсти слева, эстетический дефект. Об-но: 23,25 относительно параллельны, прикус ортогнатический. Какую конструкцию целесообразно использовать в данном случае ?
Адгезивный мостовидный протез.
Консольный мостовидный протез с опорой на 25.
Металлокерамический мостовидный протез с опорой на 23 и 25.
Цельнолитой мостовидный протез.
Штампованный мостовидный протез.

В плане ортопедического лечения пациенту рекомендовано изготовить металлокерамический мостовидный протез с опорой на 43,46. Какую из видов анестезии вы предпочтете для безболезненного препарирования этих зубов с учетом зон безопасности по Клюеву?
Проводниковая (торусальная)
Oбщее обезболивание
Aппликационная анестезия
Инфильтрационная
Проводниковая (туберальная и небная)

Пациент 43 года жалуется на стираемость зубов, плохое пережевывание пищи. Объективно: деффект зубного ряда по Кеннеди , верхняя челюсть II класс, нижняя челюсть I класс. Зубы устойчивы. На верхней и нижней челюсти стерты на 2/3 высоты коронок. Стирание зубов происходит в горизонтальной плоскости. У пациента непереносимость к акрилловым пластмассам. Какие одиночные эстетические коронки боше показаны в данном случае?
Металлокерамические
Коронки по Белкину
Металлопластмассовые
Цельнолитые
Пластмассовые

Женщина 54 года жалуется на стирание 35, 36 зубов, боли от термических и химических раздражителей. Объективно: коронки 35, 36 зубов стерты на 1/3 высоты по горизонтальному типу, 24, 25 26 зубы покрыты цельнолитыми коронками. Какие коронки целесообразнее изготовить на 35 и 36 зубы?
Цельнолитые
Комбинированные по Белкину
Металлические штампованные
Пластмассовые
Металлокерамические

Пластмассовую коронку изготавливают следующими методами:
Под давлением с повышением температуры до 100 градусов
Под давлением
Без применения давления
Без давления с повышением температуры до 100 градусов
Штампуют из листового полиметилметакрилата

Коронку из пластмассы изготавливают следующими методами
с помощью слепка полученного со всего зубного
с помощью колпачка из целлулойда
с помощью окклюзионного слепка
с помощью слепка полученного кольцом
с помощью комбинированного оттиска

Назовите преимущества фарфоровой коронки
Все вышеуказвнное верно
Не изменяет цвет долгое время
Не стирается
Не вызывает воспаление десен
Hе оказывает отрицательного влияния на зубы антагонисты

При препарировании зуба под цельнолитые коронки следует придерживаться следующих требований
сошлифовать зуб со всех поверхностей 0,8-1,2мм
отпрепарированный зуб должен иметь форму усеченного конуса
создавать режущим инструментом уступ в пришеечном участке глубиной до 0,3 мм
создавать режущим инструментом уступ в пришеечной области глубиной до 0,5 мм
достигнуть образования промежутка между зубами антагонистами до 0,3 мм

. На этапе клинической припасовки металлической штампованной коронки в полости рта было выявлено, что исскуственная коронка плотно охватывает шейку зуба, заходя в зубо - денесневой карман на 0,2 мм, восстанавливает анатомическую форму При смыкании зубных рядов в центральной окклюзии наблюдается завышение межальвеолярной высоты : в контакт с антагонистами вступает только зуб, покрытый коронкой. В чем причина такого несоответствия?
Недостаточное сошлифовывание твердых тканей с окклюзионной поверхности зуба.
Неправильно произведена разметка гипсового штампа.
Деформация слепка
Чрезмерное удаление твердых тканей при препаровке зуба.
Все вышеперечисленное-верно

Больной С., 40 лет, обратился к ортопеду-стомалогу с целью протезирования. Была выбрана конструкция :металлокерамические коронки на 22 и 23 зубы. На этапе припасовки цельнолитого каркаса в полости рта было выявлено, что литые колпачки широкие - на отпрепарированные зубы накладываются свободно, края колпачков лежат на десне. Какова наиболее вероятная причина такого несоответствия?
Это следствие чрезмерного нанесения слоев компенсационного лака
Деформация слепка
Моделирование цельнолитого каркаса без использования компенсационного лака
Гравировка моделей зубов при моделировании каркаса
Деформация каркаса протеза при снятии восковой композиции с модели

Каковы методы профилактики возможных сколов керамического покрытия в металлокерамических протезах ?
Все выше перечисленное верно
Использование метода конденсации частичек фарфора (рифленым инструментом, электромеханической вибрацией).
Тщательное просушивание керамической массы перед обжигом.
Соблюдение режима обжига.
Применение вакуума на различных этапах обжига.

.К каким осложнениям может приводить невыверенность окклюзионных контактов при протезировании металлокерамическими протезами ?
Возможны все вышеперечисленные осложнения
Возможен скол керамического покрытия из-за локальной функциональной перегрузки
Перелом коронки протезированного зуба
Стираемость антагонирующих зубов
Развитие травматического периодонтита в области протезируемых зубов

Больная 45 лет, обратилась в клинику с жалобами на боли и кровоточивость десны в области верхних передних зубов, покрытых штампованными коронками с пластмассовой облицовкой. Коронки зготовлены и зафиксированы два ода назад .При осмотре в обл. 11,12,21,22 зубов имеются стальные оронки, облицованные пластмассой акриловой группы, которые изменены в цвете.СОПР в обл. этих зубов гиперемирована, отечна, при пальпации болезненная и кровоточит. Какие свойства пластмасс акриловой группы способствовали возникновению гингивита у больной ?
Способны набухать в полости рта
Нестойки к истиранию.
Обладают малои механическои прочностью
Для пластмасс акриловой группы характерна микропористая структура
Являются проницаемыми для микроорганизмов

Больная Д.,34 лет, обратилась в клинику ортопедической стоматологии с целью протезирования. Была выбрана конструкция - МК коронки на11,21,22,23 зубы. На клиническом этапе сдачи протеза было выявлено несоответствие цвета МКП цвету искусственных зубов. Какова причина такого несоответствия?
Причиной может служить любая из вышеперечисленных ошибок
Очень тонкий слой керамического покрытия из-за недостаточного препарирования зуба или изготовления очень толстостенного каркаса
Просвечивание металлического каркаса , изменяющего цвет покрытия
Загрязнение порошка керамической массы в зуботехнической лаборатории
Подбор эталонов расцветки при искусственном освещении

В клинику ортопедической стоматологии обратился пациент С., 45 лет с жалобами на частичную утрату зубов на нижней челюсти слева Объективно - отсутствует [46, [47 пломбированный. В анамнезе 45 удален приблизительно год назад [46 удален 2 дня назад в связи с сильными болями и глубокой кариозной полостью. Что могли бы предложить пациенту с целью профилактики деформации зубных рядов и обновления жевательной эффективности
Изготовить цельнолитой или штампованно-паяный мостовидный протез на нижнюю челюсть с опорами на 44 47
Изготовить бюгельный съемный протез на нижнюю челюсть
Изготовить пластмассовый мостовидный протез на нижнюю челюсть с опорами на 44 47
Изготовить частичный съемный протез на нижнюю челюсть с кламмерной фиксацией на 44
Изготовить консольный протез на нижнюю челюсть с опорой на 47

Для значного зниження температури плавлення сплаву з високим вмiстом золота у нього слiд ввести:
Кадмiй.
Срiбло.
Мiдь.
Цинк.
Кобальт.

У пацiєнта Х., 47р., вiдразу пiсля фiксацiї мостоподiбного протезу виявлено роз'єднання прикусу поза мостоподiбним протезом. Що треба зробити у даному випадку?
Термiново збити мостоподiбний протез за допомогою апарата Коппа i повторити його фiксацiю.
Провести корекцiю мостоподiбного протеза.
Розрiзати опорнi коронки i зняти мостоподiбний протез.
Залишити все як є.
Провести пришлiфування зубiв-антагонiстiв навпроти мостоподiбного протезу.

Хворий Б., 67 р., Об'єктивно: дефект зубного ряду н/щ Ш клас за Кенедi, 35 i 36 зуби вiдсутнi, 37 має значний нахил в бiк дефекту. Яку конструкцiю протезу доцiльно запропонувати пацiєнтовi?
Мостоподiбний протез з опорою на 47, причому на 7 виготовити екваторну коронку.
Ортодонтичний апарат з активатором, щоб поставити 7 зуб на мiсце.
Видалити 7 i виготовити консольний протез з опорою на 34.
Частковий знiмний пластинковий протез з кламерною фiксацiєю на 47.
Депульпувати 47 i виготовити мостоподiбний мостовидний протез.

Хворий 30 рокiв, звернувся iз скаргами на пiдвищену чутливiсть переднiх зубiв в/щ i н/щ до фiзичних i хiмiчних подразникiв. Об'єктивно: прикус ортогнатичний, рiжуча поверхня переднiх i бокових зубiв стерта в межах емалi. Складiть план ортопедичного лiкування.
Збiльшити мiжальвеолярну висоту за рахунок суцiльнолитих металопластмасових коронок на жувальнi зуби, переднi зуби вiдновити фотополiмерами.
Збiльшити мiжальвеолярну висоту за допомогою фарфорових коронок на жувальнi зуби, фронтальнi зуби вiдновити пластмасовою капою.
Покрити всi зуби в/щ i н/щ пластмасовими капами.
Збiльшити мiжальвеолярну висоту за рахунок комбiнованих коронок на зуби фронтальної дiлянки.
Збiльшити мiжальвеолярну висоту за допомогою штампованих металевих коронок на жувальнi зуби, переднi зуби вiдновити за допомогою фотополiмерiв.

У пацiєнта М., 23 р., косметичний дефект внаслiдок повної вiдсутностi коронкової частини iкла в/щ, стiнки кореня тонкi, корiнь виступає з пiд ясен на 1мм, канал широкий, добре прохiдний. Ваш план лiкування.
Пломбування кореня зуба, вiдновлення коронкової частини фотополiмером.
Вiдновлення кукси зуба за допомогою анкерного штифта, протезування метало-пластмасовою коронкою.
Вiдновлення кукси зуба за допомогою литої металевої вкладки, протезування пластмасовою коронкою.
Вiдновлення кукси зуба за допомогою литої металевої вкладки, протезування штампованою металевою коронкою.
Штифтовий зуб за Рiчмондом.

Пацiєнт М. звернувся в клiнiку з метою протезування. Об'єктивно: в 24 дефект твердих тканин в межах плащового дентину, порожнина типу МО. Iндекс руйнування оклюзiйної поверхнi зуба за В.Ю.Мiлiкевичем рiвний 0,59. Виберiть конструкцiю для замiщення дефекту.
Вкладка.
Штампована коронка.
Пломба.
Штифтова конструкцiя.
Напiвкоронка.

Пiд час припасування вкладки з металу хворому П. на 45 зуб виявлено, що вона не входить у вiдпрепаровану порожнину. Об'єктивно: порожнина сформовано вiдповiдно до вимог. Який метод усунення даного недолiка?
Вкладка пiдлягає перемоделюванню.
Вiдкоректувати вкладку за допомогою припою.
Зiшлiфувати вкладку при допомозi карборундових дискiв.
Допрепарувати порожнину.
Комбiнацiя методу С i Д.

Хворий Р. звернувся зi скаргами на постiйнi ниючi болi в 24 зубi, що з'явились пiсля формування порожнини на контактнiй поверхнi зуба пiд вкладку через 6-8 годин пiсля препарування, яке проводилося при допомозi знеболення. Яка причина появи ускладнення ?
Недотримання правил препарування.
Недостатня некректомiя в процесi препарування.
Надлишковий тиск при конденсацiї воску в порожнину.
Алергiчна реакцiя на анестетик.
Травма маргiнальнального пародонту.

В процесi виготовлення вкладки пацiєнту П. на 36 пiд час формування порожнини типу ОД було зроблено скiс емалi пiд кутом 45? (фальц). З якою метою була проведена дана манiпуляцiя?
Для попередження вiдколу краю емалi.
Для кращої фiксацiї вкладки.
Для пiдвищення естетичностi вкладки.
Для зменшення тиску вкладки на дно порожнини.
Для попередження горизонтальних зсувiв вкладки.

Пацiєнт К. проводиться припасування каркасу металокерамiчної коронки. Виявлено, що каркас коронки на моделi прилягає щiльно, а в ротовiй порожнинi надто широкий. В чому причина дефекту каркасу?
Вiдбулася деформацiя вiдбитку пiд час отримання моделi.
Вiдбитковий матерiал дав усадку до вiдливання моделi.
Неякiсно вiдпрепарований зуб.
Деформацiя каркасу в процесi вiдливання.
Усадка металу пiд час вiдливання.

Хвора М., 47 р., скаржиться на печiю в ротовiй порожнинi i "сиплення iскор з очей" пiд час прийому їжi металевою ложкою. Об'єктивно: лице симетричне, пiдщелеповi лiмфовузли не збiльшенi, рух н/щ необмежений, слизова оболонка ясен гiперемiйована. Дефекти зубних рядiв замiщенi мостоподiбним протезом iз золотого сплаву з опорою на 23,27,28 i протезом iз хромокобальтового сплаву з опорою на 43,47. Який найбiльш вiрогiдний дiагноз?
Гальваноз.
Загострення хронiчного пародонтиту.
Виникнення електрорушiйної сили (ЕРС).
Алергiчна реакцiя.
Гiнгiво-некротичний стоматит Венсана.

Пацiєнт К., 45 р., скаржиться на погану фiксацiю часткового пластинкового протезу на н/щ. Об'єктивно: на н/щ вiдсутнi 48, 46, 45, 44 та 35-38 зуби; коронка 47 низька, зуб має нахил в бiк язика. Пластинковий протез фiксується на гнутих дротяних кламерах. Що можна зробити для покращення фiксацiї протезу?
Коронку Гафнера на 47 зуб.
Протез з металевим базисом.
Протез з м'якою пiдкладкою.
Протез з опорно-утримуючими кламерами.
Протез з перекидними кламерами.

У пацiєнта П., 34 р., 23 зуб зруйнований на 2/3 висоти i вiдновлений кореневою куксовою вкладкою, 24,25 зуби вiдсутнi. Яку конструкцiю коронки доцiльно запропонувати пацiєнтовi при плануваннi штамповано-паяного мостоподiбного протезу?
Коронку за Бородюком.
Коронку за Бєлкiним.
Коронку за Мате.
Штаповану металеву коронку.
Коронку за Гафнером.

У пацiєнта К., 45 р., через 6 днiв пiсля протезування мостоподiбним протезом з'явились ниючi болi в дiлянцi опорного 45 зуба, що посилюються вiд термiчних подразникiв. Об'єктивно: 45 та 48 зуби є опорами суцiльнолитого мостоподiбного протезу, що вiдповiдає усiм клiнiчним вимогам. Яка помилка допущена лiкарем при виготовленнi протеза?
Неадекватне препарування опорних зубiв.
Травмування маргiнального пародонту.
Функцiональне перевантаження опорного зуба.
Завищення висоти прикусу на 45 зубi.
Неправильний вибiр конструкцiї протезу.

Пацiєнт К., 38 р., звернувся iз скаргами на чутливiсть 31,32 зубiв на термiчнi та хiмiчнi подразники. Об'єктивно: 21 зуб покритий металокерамiчною коронкою, виготовленою 1 рiк тому, рiжучi краї 31,32 зубiв стертi в межах дентину, болючi при зондуваннi i термопробi. Яка найбiльш iмовiрна причина появи гiперчутливостi?
Стирання 31,32 зубiв металокерамiчною коронкою.
Зiшлiфування 31,32 зубiв в процесi припасування коронки.
Карiозний процес на рiжучiй поверхнi 31,32 зубiв.
Дефект 31, 32 зубiв некарiозного походження.
Травматична оклюзiя в дiлянцi 31,32 зубiв.

Пацiєнтка Ф., 56 р., скаржиться на вiдлом коронки 23 зуба. Об'єктивно: зуб лiкований з приводу ускладненого карiєса, кореневий канал запломбований, коронкова частина зламана навскiс у медiо-дистальному напрямку. Виберiть метод лiкування.
Штифтовий зуб за Рiчмондом.
Куксова штифтова вкладка, пластмасова коронка.
Штифтовий зуб за Ахметовим.
Вiдновлення кукси композитом, металокерамiчна коронка.
Вiдновлення коронкової частини на анкерному штифтi.

Пацiєнт К., 35 р., скаржиться на бiль в дiлянцi н/щ злiва, неможливiсть прийому їжi. Об'єктивно: дефект зубного ряду замiщено мостоподiбним протезом, слизова оболонка навколо тiла протеза гiперемована, набрякла, рiзко болюча. Яка помилка була допущена при виготовленнi протеза?
Неправильне моделювання тiла протеза.
Неправильний пiдбiр матерiалу для протеза.
Не враховано стан опорних зубiв.
Не враховано спiввiдношення iз зубами-антагонiстами.
Протез пiдвищує прикус.

У хворого 58 рокiв. На верхнiй щелепi спостерiгається вiдсутнiсть 87654321/456 зубiв, /78 зуби вiдновлено повними металевими суцiльнолитими коронками. Поставте дiагноз?
Дефект зубного ряду верхньої щелепи, з вiдсутнiстю 87654321/456 зубiв, II клас за Кеннедi
Часткова вiдсутнiсть зубiв на верхнiй щелепi
Часткова адентiя зубного ряду верхньої щелепи
Дефект зубного ряду верхньої щелепи, III клас за Кеннедi
Повна вiдсутнiсть зубiв на верхнiй щелепi

Хвора 16 рокiв внаслiдок травми втратила 11 зуб. Вперше в життi звернулася до стоматолога, дуже боїться препарування зубiв навiть пiд анестезiєю. Об'єктивно: iнтактнi зубнi ряди, прикус ортогнатичний. Яке найбiльш оптимальне протезування необхiдно провести?
Адгезивний мостоподiбний протез
Частковий знiмний пластинковий протез
Частковий знiмний бюгельний протез
Паяний мостоподiбний протез
Пластмасовий мостоподiбний протез

Хвора О., 25 рокiв. Скарги на довготривалий приступоподiбний бiль з невеликими безбольовими промiжками, зазначає посилення болю вночi. Який метод дiагностики застосовується для визначення стану пульпи зуба?
Електроодонтометрiя
Реопародонтографiя
Мiографiя
Гальванометрiя
Мастiкацiографiя

Хвора О., 55 рокiв. Скарги на печiю в порожнинi рота, неспокiй, поганий сон. Об'єктивно: наявнi мостоподiбнi протези з нiтрид-титановим покриттям. Який найбiльш ймовiрний дiагноз?
Гальваноз
Глосит
Стоматит
Гiнгiвiт
Гастрит

Хвора О., 30 рокiв. Скарги на гiперестезiю у пришийковiй дiлянцi 15, 14, 13 зубiв. Об'єктивно: у пришийковiй дiлянцi 15, 14, 13 зубiв - вираженi клиноподiбнi дефекти. На нижнiй щелепi - мостоподiбний протез з опорою на штампованi коронки 46, 43 зубiв. Жувальнi поверхнi протеза мають вигляд площин. Скласти план лiкування.
Замiна мостоподiбної конструкцiї на суцiльнолиту металокерамiчну конструкцiю, проведення естетичного пломбування 15, 14, 13 зубiв
Естетичне пломбування 15, 14, 13 зубiв
Ремiнералiзацiйна терапiя 15, 14, 13 зубiв
Замiна мостоподiбної конструкцiї
Вибiркове пришлiфовування

Хворому Ж.43 роки, два мiсяцi тому були зашинованi зуби в щелепно-лицнвому вiддiленнi з приводу перелому нижньої щелепи. Через пять днiв пiсля шинування пацiєнт самостiйно зняв шину.Зубна формула: 00 17 00 15 14 13 12 11 21 22 23 24 25 26 27 00 48 47 00 45 44 43 42 41 31 32 33 34 35 36 37 38 Пальпаторно на нижнiй щелепi справа визначається дефект кiсткової тканини. Рентгенологiчно: порушена цiлiснiсть тiла нижньої щелепи в проекцiї 44 та 45 зубiв. Вiдстань мiж фрагментами тiла щелепи становить до 1 см, краї округлi. Яку ортопедичну конструкцiю необхiдно застосувати в даному випадку?
Незнiмний мостовидний протез
Знiмний частковий пластиночний протез
Тимчасова дротяна шина
Шина Вебера
Шина Ванкевич

На етапi припасування металокерамiчного протезу з опорою на 13, 21, 23 вiдламалася керамiчна облiцовка з 21 зуба. Об'єктивно: поверхня металу сiрого кольору, зворотня поверхня вiдламаної керамiчної облiцовки темно-зелена. Каркас був вiдлитий з металу Veron. Яка причина вiдлому?
Вiдсутнiсть необхiдної якостi оксидної плiвки
Моделювання каркасу з тонкими стiнками
Неправильна загiпсовка моделей в оклюдатор
Вiдливка каркасу з безоксидного металу
Утворення оксидної плiвки на поверхнi каркасу

На етапi припасування каркасу металокерамiчного протезу лiкар виявив дiлянку недолиття металу в зонi шийки одного з опорних зубiв. Об'єктивно: каркас без гiрлянди в пришийковiй зонi, пройшов обробку в пiскоструйному апаратi. Товщина каркасу на жувальнiй поверхнi опорних зубiв - 0,4мм, в пришийковiй зонi - 0,22мм. Яка причина появи раковини недоливу?
Занадто тонке моделювання стiнок ковпачкiв
Недбайливе моделювання воскової репродукцiї каркасу
Обробка каркасу в пiскоструйному апаратi
Надмiрна товщина металевих ковпачкiв
Розрив вогнетривкої сорочки при вiдливаннi каркасу.

На етапi припасування каркасу металокерамiчного протезу з опорою на 16, 14, 13 зуби лiкар помiтив нещiльне прилягання протезу, а в дiлянцi шийок краї ковпачкiв перекривали уступи та спиралися на ясна. Яка причина невiдповiдностi каркасу до тканин протезного ложа?
Надмiрне та неточне нанесення компенсацiйного лаку на куксу зуба
Використання ретракцiйної нитки на етапi зняття вiдбиткiв
Вiдливання розбiрної моделi iз супергiпсу
Моделювання ковпачкiв методом занурення
Вiдливання каркасу на вогнетривкiй моделi

На етапi припасування металокерамiчного протезу лiкар звернув увагу на наявнiсть дрiбних пузиркiв та наявнiсть мармурових розводiв. Яка помилка технiка призвела до цих змiн?
Виготовлення протезу з недостатньо розмiшаною та ущiльненою керамичною масою
Вiдсутнiсть хiмiчної обробки каркасу
Нанесення дентинного шару керамiки на опаковий шар
Обжиг керамiчного протезу у вакуумнiй печi
Недостатня обробка каркасу в пiскоструйному апаратi

В клiнiку ортопедичної стоматологiї звернувся пацiєнт зi скаргами на багаторазове розцементування металокерамiчного мостовидного протезу з опорою на 23, 25, 26 зуби. Опорнi зуби депульпованi та обробленi по формi вiдтятого конуса зi значною конвергенцiєю стiнок та з круговими уступами в дiлянцi шийок. Жувальна поверхня опорних зубiв має вигляд рiвної площини. Мостовидний протез був зацементований фосфатним цементом. Назвiть причину розцементування протезу.
Невiрне препарування зубiв
Використання фосфатного цементу
Наявнiсть кругових уступiв
Використання для оп


Создан 06 июн 2007  Комментарии       
Всего 1, последний 8 лет назад
deina_ 31 мар 2011 ответить
Пришліть будь- ласка відповіді до тестів по ортопедической стоматологии за 5 семестр
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 

Украинская Баннерная Сеть
Med-Doc.INFO - Портал для врачей, студентов, пациентов.
Український біологічний сайт Благотворительный Фонд АДВИТА. Сбор пожертвований на лечение детей, больных онкологическими заболеваниями Переводчик онлайн Счетчик посещений Counter.CO.KZ CO.KZ WebGroup NataHaus.ru - Лучшие книги Интернета и прочие новости